Kadınlar için sağlık beslenme zayıflama diyet güzellik bakım moda hakkında geniş bilgiler içeren kadın portalı

6 Adımda Çekici Olmak

6 Adımda Çekici Olmak Yorumlar: 0 Okunma: 2594

Kadınların ortak isteklerinden birisi de güzel ve çekici görünmektir. Ancak güzel ve çekici olmak için emek ile zaman da önemlidir. Gün içerisinde ev işlerini yapmaktan tutun da çocuklara bakmaya kadar birçok işi fizik olarak ve ruhen olarak yorulmaktasınız. Böyle durumlar karşısında bir de gerekli bakım için zaman ayıramadığınız için kendinize bakamadığınızdan şikâyetçiyseniz, sizlere harika bir önerimiz var.

Gün içerisinde belirli zaman aralıklarında çok kısa zamanlarda bakımınızı 8 adımda yapmanız doğrultusunda, kısa bir zaman sonra harika bir görünüme sizlerde sahip olabileceksiniz.

Saat: 07.00 – Basit egzersizlerle güne başlayın (10 dk)

Yatağınızdayken kollar ve bacaklarınızı yatar pozisyondayken gerip, kaslarınızı sabahleyin çalıştırabilirsiniz. Daha sonra sevdiğiniz, hoş bir hareketli müzik ile bulunduğunuz yerde hızlı adımlarla koşarak kaslarınızı çalıştırmaya devam edin.

Saat: 07.30 – 5 dakika kadar saçlarınıza gerekli bakımı yapın

Sabah kalktığınızda saçlarınıza iyi bir şekil vermek için saç kremleri önemlidir. Gerekli saç kremlerini saçlarınıza uygun şekilde satın alarak kullandığınızda aynı zamanda saçlarınızı da bu kremler sayesinde hem bakıma almış olacaksınız hem de beslemiş olacaksınız. Böylelikle saçlarınıza gerekli şekli sabahları vermek için yoğun uğraşlar içerisine girmeyeceksiniz.

Saat: 07.45 – Cilt maske zamanı

Cildinize en uygun olan cilt maskelerinin hızlı ve pratik olanlarını kullanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda yüzünüzde ki solukluğu gidermek için cilt maskesi kullanmak en iyisidir.

Saat: 20.00 – Derinizi buğu ile temizleme zamanı

Buğu banyosu yaparak cildinizi temizlemeye ne dersiniz? Gözeneklerinizi açan bu buhar, cildinizi derin olarak temizleme de işe yarar. Buğu banyosu için yapılması gerekenler: bir kâseye koyduğunuz sıcak su içerisine bir avuç gül yaprağıyla beraber gülyağı ekleyin (5 damla). Havlu yardımıyla başınızda 5 dakika bekletip, daha sonra gece bakım kreminizi sürebilirsiniz.

Saat: 20.15 – Yatmadan önce kaşlarınızı alın

Kaş alma saati olarak akşam saatlerini seçin. Çünkü gün boyunca yorgunluğunuz ile beraber gece uykunuzda alınan kaş sonrasında ki şişkinliği de gece uykunuzdayken indirebilirsiniz. Böylelikle kaş alma saatinizi de ayarlamış olacaksınız.

Saat: 20.30 – Kırışıklık sorunlarını giderme vakti

Araştırmalara göre bilim adamları saat 20.00’den sonra insanların ciltlerinin neme ihtiyaç duyduğunu ortaya koydu. Sizlerde bu saatlerde nemlendirici kreminizi uygulayarak cildinize bakımınızı yapmış olabilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

replicas watches swiss iwc replicas de relogios rolex replika ure fake omega watches best replica watches replik hodinek cheap rolex replica watches breitling fake watches best replica rolex watches replicas de relogios replicas de relojes polo ralph lauren shirt ralph lauren men's clothing cheap polo shirts for men Men's Polo Shirts on Sale

Sağlık Bilgileri

Kadınlar Şehri | Kadınca Sağlık Güzellik Bakım Rehberi